Brak możliwości podpięcia do sieci wodociągowej?

Jeśli z jakiegoś względu nie jest możliwe wykonanie na Twojej działce przyłącza do już istniejącej sieci wodociągowej, nie wpadaj w panikę. Czasem zdarza się i tak – ale ludzie jakoś sobie radzą.

Prosty i opłacalny sposób

Sposobem na rozwiązanie problemu jest wykopanie własnej studni! Są i tacy, którzy – mimo możliwości – rezygnują z podpięcia do sieci i decydują się właśnie na studnie. Zwykle wybierają studnie głębinowe. W tym miejscu pewnie zastanawiasz się, ile to będzie kosztować i czy będzie wymagało wielkiego nakładu pracy. Okazuje się, że nie!

Budowa studni głębinowej to dobre rozwiązanie, gdy potrzebuje się ujścia wody o dobrej wydajności. Studnie tego typu mogą być bardzo głębokie, a w dodatku nie trzeba wcale uzyskiwać żadnego pozwolenia na budowę! Nie obejdzie się jednak bez specjalistycznego sprzętu, ale fachowcy szybko się z tym uporają.

Zaczynamy od wywiercenia wymaganego otworu (to typ studni wierconej, nie kopanej). Wykorzystywana jest do tego specjalna wiertnica. Później trzeba jeszcze położyć rury – osłonową oraz filtrującą. U ujścia tej pierwszej znajduje się obejma nośna, z przyłączem wodnym i zaworem odcinającym. Woda może być zaś wydobywana na górę przy pomocy pompy samozasysającej lub pompy głębinowej.

DrillPol w Tychach

Zapraszamy do zapoznania się z naszą pełną ofertą budowy studni głębinowej na drillpol.com 🙂