Do czego przyda się woda ze studni?

Do czego przyda się woda ze studni?

Woda nie jest bardzo droga, ale mimo wszystko stanowi istotny element naszego domowego budżetu. Zwłaszcza jeśli mamy większą rodzinę lub podlewamy ogród. Sposobem na zmniejszenie kosztów jest zbudowanie studni. Do czego można wykorzystywać taką wodę?

Wszystko zależy od studni

Jeśli nasza studnia to jedynie klasyczna studnia kopana, nasze możliwości nie będą zbytnio szerokie. Taka woda w zasadzie nadaje się tylko do podlewania i do niektórych celów gospodarczych. Może być zanieczyszczona praktycznie wszystkim. Studnia głębinowa to zupełnie inna sprawa, zwłaszcza jeśli mamy tutaj do czynienia ze studniami bardzo głębokimi. Teoretycznie taka woda jest w pełni zdatna do picia, co potwierdza się odpowiednimi badaniami. Trzeba jednak mieć na uwadze, że w takiej wodzie może być bardzo dużo minerałów, przez co stosowanie jej w domu w instalacji może być problematyczne. Można też przedawkować niektóre mikroelementy, na przykład żelazo. Nie jest to jakieś poważne ryzyko, ale mówiąc ogólnie, taka woda jest po prostu „twarda”.

Budowa studni z firmą Drillpol

Jeśli jesteście zainteresowani budową studni głębinowej i szukacie profesjonalnego wykonawcy zapoznajcie się z ofertą firmy Drillpol – wiercenie studni głębinowej na Śląsku.