Odwierty studni głębinowych – jak się je wykonuje i ile to kosztuje?

Studnie głębinowe są coraz popularniejsze – wiele osób, które posiadają własne domy, nawet jeśli ma możliwość podpięcia się do już istniejącej sieci wodno-kanalizacyjnej, woli raczej zamówić wykonanie takiego odwiertu. Czerpanie wody ze studni głębinowej jest przede wszystkim korzystne dla zdrowia, ponieważ taka woda jest mniej zanieczyszczona, z uwagi na głębokie ulokowanie, pod co najmniej jedną nieprzepuszczalną warstwą.

By jednak ją wykonać, konieczna jest współpraca ze specjalistyczną firmą, przedsiębiorstwem górniczym. Odwierty studni głębinowych wykonywane są przy pomocy profesjonalnego sprzętu – urządzenia wiertniczego. Wiertnica wykonuje otwór, który zwykle w tym przypadku ma głębokość większą niż 15-20 metrów. Przy pomocy świdra wydobywany jest na powierzchnię materiał skalny. Do otworu, który powstał po wierceniu, wprowadzana jest rura osłonowa, a do niej z kolei rura filtracyjna. W rurze filtracyjnej umieszcza się zaś pompę – odpowiednią do konkretnego przypadku.

Studni głębinowe a koszty

Odwierty studni głębinowej nie należą do najtańszych, ponieważ klient opłaca zarówno transport maszyny i materiałów, jak i pracę fachowców. Jednak wykonanie studni głębinowej zwraca się w naprawdę krótkim czasie, dlatego warto wykonać taką inwestycję.

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą DrillPol.com