Do czego przyda się woda ze studni?

Opłacalność studni głębinowej

Opłacalność budowy studni głębinowej jest zależna od tego, do czego będzie wykorzystywana pobierana z niej woda. W artykule przedstawiamy kwestie, które mają znaczący wpływ na decyzję o budowie studni głębinowej przy naszym domu.

Woda pitna i do codziennego życia

W większości przypadków lepiej wybrać wodociąg, ponieważ koszt wody jest relatywnie niski. Jednak np. jeżeli mieszkamy w domu z dużym ogrodem, koszt jego utrzymania, w tym nawadniania roślin, jest naprawdę spory i tutaj opłacalność korzystania z wodociągów nie jest zasadna. Szacuje się, że latem samo podlewanie trawnika może zużyć do 100 m3 miesięcznie. W tym wypadku koszt wody wodociągowej robi się naprawdę olbrzymi.

Dlatego zakładając, że mamy ogród i trawnik, koszt wykopania studni do celów ogrodowych powinien się szybko zwrócić, nawet w ciągu dwóch lat.

Jeżeli woda ze studni głębinowej ma być przeznaczona do spożycia, do kąpieli lub mycia naczyń, to trzeba zainwestować w zestaw filtracyjny. Jego cena jest zależna od jakości wody w studni. Według specjalistów standardem jest usunięcie żelaza i manganu – taka podstawowa kolumna filtracyjna to koszt 3000 zł.

Budowa studni głębinowej – firma

Jeżeli szukacie firmy zajmującej się wierceniem studni głębinowych na Śląsku, lub w okolicach, polecamy zapoznać się z ofertą DrillPol – www.drillpol.com

Działamy na terenie miast Tychy, Katowice i ich okolic.