Budowa studni głębinowej

Studnia głębinowa – budowa

Studnia głębinowa, to dobre rozwiązanie dla gospodarstw, które nie mają dostępu do wodociągu lub chcą zaoszczędzić na rachunkach za wodę.

Budowanie studni głębinowej należy rozpocząć od wykonania badań hydrogeologicznych. Odwiert dla takiej studni wykonuje się na głębokość od 20 do 70 metrów. Potrzebny jest do tego specjalistyczny sprzęt, obsługiwany przez fachowców. Woda pobierana z takiej głębokości jest znacznie mniej narażona na zanieczyszczenia niż w przypadku płytszych studni.

Działające na Śląsku przedsiębiorstwo Drillpol zajmuje się m.in. wierceniem studni głębinowych. Wieloletnie doświadczenie oraz najnowocześniejszy sprzęt sprawiają, że wykonie studni możliwe jest już nawet w ciągu jednego dnia, nawet przy żwirowym czy skalistym podłożu. Staranne wykończenia i dbałość o detale zapewniają solidność i komfort użytkowania studni.

Budowa studni głębinowej, to duże przedsięwzięcie, jeśli jednak zatrudnimy do tego specjalistów, dysponujących odpowiednimi maszynami, wykonają oni całą pracę szybko i sprawnie.