Jeśli jesteście zainteresowani budową studni głębinowej i szukacie profesjonalnego wykonawcy zapoznajcie się z ofertą firmy Drillpol – www.drillpol.com.

Studnie głębinowe – czy trudno je wybudować?

Niekiedy podpięcie się do istniejącej już sieci wodociągowej jest niemożliwe z różnych powodów. Człowiek nie może żyć bez wody i z pewnością jest ona potrzebna w każdym domu! Z tego powodu wiele osób decyduje się na wybudowanie na działce swojej własnej studni. Większości osób studnie kojarzą się z tymi starymi, obserwowanymi na wsiach. Tymczasem współczesna rzeczywistość jest zupełnie inna – podobnie jak budowa studni.

Studnie głębinowe – opłacalna inwestycja

Najczęściej wybierane są studnie głębinowe. Wykonanie studni głębinowej nie może się obyć bez specjalistycznego sprzętu, jednak nie jest przesadnie drogie. To typ studni wierconej, a nie kopanej. Z tego względu jednak studnie głębinowe (jak sama nazwa wskazuje) mogą być bardzo głębokie. Zwykle mają nie mniej niż 10 metrów, ale istnieje pewne ograniczenie – nie mogą być głębsze niż 30 metrów.

Studnia głębinowa tego typu wykonywana jest przy pomocy specjalnej wiertnicy, przy wykorzystaniu dwóch rur – osłonowej oraz filtracyjnej. Ta pierwsza umieszczana jest przy warstwie wodonośnej. Druga zaś wnika w tą warstwę, oczyszczając wodę pitną. Przy rurze osłonowej jest też obejma nośna, w której znajduje się przyłącze wodne i zawór odcinający. Budowa tego typu studni nie wymaga pozwolenia.